До всіх записів

Дитину виховує не тільки мама: чому без тата не обійтись

28 Березня 2019

Дитину виховує не тільки мама: чому без тата не обійтись

Сьогодні стосунки батька й дитини змінюються і стають менш схожими на ті, що були поширені у минулому столітті. У ті ж 90-ті рідко можна було побачити (та навіть уявити), щоби відповідальний татусь відводив дитину до ДНЗ чи школи, лишався з нею вдома замість мами тощо. Стереотип, що виховувати дітей повинна лише жінка, поступово відходить у минуле.

 

Чому побутує думка, ніби дитиною може займатися тільки мама

  • Історичні обставини. Раніше основною функцією чоловіка було забезпечення родини матеріально. Жінка ж мала більшість часу приділяти домашній роботі та догляду, розвитку дитини.
  • Освіта. Однією з перших форм навчання для жінок поза домом була наука при монастирях, де їх готували до очікуваних від них ролей — майбутніх дружин, матерів і господинь дому.
  • Біологічний фактор. Існують дослідження, які говорять про те, що зв’язок матері з дитиною міцніший, ніж між малям і батьком, що у жінки є материнський інстинкт тощо.

 

Чому тато може уникати участі у вихованні дитини

  1. Мама перешкоджає спілкуванню батька з малям. Іноді жінки виходять з позиції, що тільки вони знають, як буде краще для малюка. І не довіряють татові нічого. Матусі, не варто так робити. Звісно, ви добре знаєте своє дитя, але дозвольте пізнати його і батькові. Він не чужа людина і, зрештою, може сам розібратися, як записати дитину в дитячий садок.
  2. Чоловік не знає, що робити з дитиною. Це нормально — навіть далеко не всі жінки знають, як поводитися з малюком. Підкажіть, що і як робите, та не насміхайтеся з нього.
  3. Так не робив його батько, дід, і друзі не роблять. По-перше, те, що так не роблять інші, не означає, що і він не повинен. Поясніть переваги постійного спілкування й нагляду за дитиною. Влаштуйте тестовий день чи два, аби тато спробував свої сили. Після цього можна обговорити, що йому сподобалося, а що ні, й скласти список, хто за що відповідатиме.
  4. Чоловік боїться виглядати смішним. Не варто сміятися з нього, навіть якщо певні дії він робить незграбно. Ви ж теж не відразу робили все ідеально.

 

Без тата ніяк

Для розвитку дитини однаково важливе спілкування і проведення часу як з мамою, так і з татом. І важливо це у будь-якому віці.

 

  • Довіра.

Коли батько допомагає маляті вчитися ходити, змінює йому підгузок, а згодом вчить читати, він більше пізнає свою дитину. Між ними встановлюються довірливі стосунки, що у майбутньому буде дуже корисно. Так дитина знатиме, що зі своїми проблемами вона може звернутися до двох дорослих, які її вислухають і допоможуть.

 

  • Приклад.

Дитина копіює моделі поведінки дорослих. Якщо вона бачитиме тата тільки ввечері та втомленим, то у майбутньому вважатиме це нормою.

 

  • Відпочинок.

Постійне перебування вдома з дитиною може негативно вплинути на емоційний стан мами, а як наслідок — і розвиток дитини. Якщо ж тато візьме частину обов’язків по догляду за дитиною на себе, жінка не відчуватиме себе відірваною від навколишнього світу.

 

Курси батьківства та міні-садок в «Майстерні»

«Майстерня знань» — місце, де можуть вчитися не тільки малюки, а й дорослі. Саме для того, аби батьки розуміли, що їм робити з дитиною, ми розробили курси батьківства. Це не звичайні нудні лекції, де вам розповідатимуть, що і як правильно робити. Це — корисні підказки: вправи для вагітних, підготовка до пологів, секрети грудного вигодовування, арт-терапія та інше. До речі, відвідувати курси для майбутніх мам можна разом із чоловіком. Більше про це читайте у спеціальному розділі: «Курси батьківства».

 

Якщо ж ви вже стали щасливими батьками, то радо запрошуємо у наш сучасний дитячий садок! Міні-садок на базі «Майстерні знань» відкритий для діток 3-7 років і для зручності батьків працює у дві зміни. Записуйтеся на пробне заняття!

Форма зв'язкуcaptcha