До всіх записів

Дошкільна підготовка: як допомогти, а не нашкодити

16 Квітня 2019

Дошкільна підготовка: як допомогти, а не нашкодити

Питання підготовки дитини до школи й досі викликає чимало суперечок. Батьки вагаються, чи потрібно готуватися до навчання, чи варто дати малюкові «відпочити» ще рік-два.

Але за статистикою діти, які відвідували дошкільну підготовку, краще встигають з навчанням, а отже переживають менше стресів.

 

Як не перестаратися

Не варто одразу ж примушувати дитину підлаштовуватися під довгі уроки за партою. Адже перед вами той самий малюк, який ще вчора ганяв м'яча на майданчику.

Суть дошкільної підготовки у тому, щоб зробити перехід від ігор до навчання плавним і якомога спокійнішим.

У цей період не потрібно перенасичувати дитину знаннями. Головна мета підготовки до школи — прищепити любов до навчання.

 

З чого почати

  1. Найкраще розпочати дошкільну підготовку зі знайомства дитини з психологом. Саме він має визначити особливості малюка, сильні та слабкі сторони. Результати такої діагностики дозволять вчителю знайти правильний підхід.
  2. Потім маленькому учневі слід провести екскурсію приміщенням, де відбуватимуться уроки. В знайомих стінах він почуватиме себе спокійно та захищено.
  3. Лише після цього варто переходити до знайомства малюка з групою.

 

Щоби навчання не було стресовим, перші заняття повинні тривати не більше 20 хвилин. Це час, протягом якого дитина справді може зосередитися на чомусь одному.

 

Шкільні предмети у програмі підготовки

Зазвичай у неї входить вивчення класичних шкільних дисциплін: математики, читання, письма та природознавства. Окремо варто звернути увагу на заняття з англійської мови для дошкільників. Такі уроки дозволять засвоїти базові слова та потренувати правильну вимову ще до початку напруженого шкільного графіка.

 

Підготовка до школи — це не лише букви та цифри

Важливою частиною програми дошкільної підготовки має бути здобуття практичних навичок, які можуть стати у нагоді малюкові й поза навчальним закладом.

Ефективним у цьому плані є соціально-економічне виховання за програмою «Афлатот», яку рекомендує Міністерство освіти України й за якою ми займаємося у «Майстерні знань».

За цією програмою малечі розповідають, що таке дружба, суспільство та сім’я. Крім того, звертають увагу на дитину як особистість — зі своїми вподобаннями та особливостями. І все це в ігровій, доступній дітям формі. У програму входять також уроки фінансової грамотності. Вони допомагають малюкові зрозуміти, що таке гроші, як ними розпоряджатись та заощаджувати.

 

Під час курсу дошкільної підготовки дитина:

  • звикає працювати в колективі;
  • вдосконалює особистісні якості: наполегливість, витримку, відповідальність;
  • вчиться застосовувати свої знання на практиці;
  • долає страх перед навчанням у школі.

 

Після закінчення курсу дошкільної підготовки у «Майстерні знань» наші вихованці  вміють читати, писати, лічити, мають базові знання з англійської мови та природознавства. У курс також входять заняття за програмою «Афлатот» та уроки з основ здоров'я. А ще кожен наш маленький випускник отримує сертифікат про проходження дошкільної підготовки.

 

Записуйтеся на пробне заняття: Дошкільна підготовка «Всезнайки»

Форма зв'язкуcaptcha