До всіх записів

Дозволяйте своїм дітям говорити «ні»

3 Червня 2019

Дозволяйте своїм дітям говорити «ні»

Пам’ятаєте, як в дитинстві вас змушували терпіти ненависні поцілунки у щічку, їсти несмачну кашу чи вдягатися лише у платтячка, бо «тиждівчинка»?

Здавалося б, такі методи виховання вже у минулому. Однак сучасні батьки й зараз часто не готові терпіти дитячого непослуху. Їм хочеться як мінімум ігнорувати, а як максимум — покарати малого впертюха. Та яким би «зручним» не був тихий і спокійний малюк, психологи переконують — кожній дитині потрібно вміти відмовляти іншим.

 

Малюк, який не вміє говорити «ні», ризикує:

 

 • вирости вразливим до почуттів інших, ставити їхні емоції вище за свої;
 • постійно змінювати плани на догоду іншим;
 • не вміти розпоряджатися грошима та протистояти натиску реклами.

 

З чого почати:

 

 1. Розпитайте у малечі, що вона любить, а що ні. Зіграйте у гру з відтворенням ситуацій, в яких дитині потрібно сказати «ні».
 2. Навчіть малюка пропонувати альтернативу для розв’язання проблеми після відмови. Це допоможе вам позбутися заперечень «просто так».
 3. Дозвольте малечі самій обирати, що їй вдягнути, чим поснідати чи куди піти на прогулянку. Якщо обирати їй поки важко, запропонуйте кілька варіантів.

 

Дитина, яка вміє відмовлятися, з меншою ймовірністю втрапить у халепу лише через те, що посоромилася сказати «ні». Пам’ятаєте мамине: «А якщо всі з моста стрибатимуть, ти теж стрибнеш?». Всі ці кроки допоможуть вашому малюкові впевнено сказати «ні» на сумнівні пропозиції.

 

А що робити батькам?

 

 • Намагайтеся реагувати так, аби після відмови малеча не відчувала себе неприйнятою, засудженою чи покинутою.
 • Допоможіть їй зрозуміти причину заперечення, поговоріть про це. Так дитині буде легше розвивати світ своїх вподобань.
 • Дозвольте малюкові змінювати свою думку. Сьогодні відповідь на питання може бути «так», а завтра перетворитися на «ні». І це нормально.
 • Розкажіть малечі про її право казати «ні». Поговоріть про те, що навіть дорослі не завжди праві. Нагадайте, що заперечення — нормальна реакція людини на приниження чи порушення її особистого простору.
 • Потренуйте інтонацію, з якою ваше маля казатиме «ні». Погодьтеся, ледь чутну відмову часто просто ігнорують. Поясніть, що, відмовляючись, слід бути впевненим у своїй позиції.
 • Навчіть дитину заперечувати ввічливо та аргументовано, адже обґрунтована відмова завжди звучить краще.

 

Сім’я — перше середовище, в якому дитина може навчитися правильно говорити «ні». Тренуйте це вміння разом, адже воно важливе для гармонійного розвитку дитини.

 

Всебічний розвиток дитини в «Майстерні знань»

 

Удосконалити навичку відмови можна і в дошкільному закладі, де кожна дитина — індивідуальність зі своїми особливостями. «Майстерня» працює за принципом свободи вибору, адже це сприяє розвитку впевненої у собі особистості.

 

Проводимо курси раннього розвитку дитини, дошкільної підготовки, навчаємо малят англійської мови та дбаємо про розвиток творчих здібностей дітей. За потреби з вихованцями працює логопед і дитячий психолог. Тож якщо ваш малюк боїться казати «ні», наші фахівці виявлять причини та підкажуть, як з ними впоратися.

 

Записуйтеся на пробне заняття, приходьте в гості та будьте певні у гармонійному розвитку свого малюка! Графік занять та ціни можна переглянути на сайті: Ціни та графік

Форма зв'язкуcaptcha