До всіх записів

Фінансове виховання дитини: як, коли та навіщо

22 Травня 2019

Щоби виховати особистість зі здоровим ставленням до грошей, говорити про них потрібно змалку. Адже люди, з якими відкрито говорили про кошти з раннього дитинства, спокійніше реагують на фінансові труднощі.

 

Як пояснити, що таке кошти

 

Перше уявлення малюка про гроші з’являється вдома й базується на реакції батьків. Дитина здебільшого починає копіювати ставлення дорослих до коштів.

Аби сформувати в малечі об’єктивне уявлення про фінанси, слід відкрито про них говорити.

 

  1. Пояснюйте дітям, що гроші — лише ресурс, який ми витрачаємо, щоб комфортно жити. Є кошти — витрачаємо, немає — заощаджуємо.
  2. Не впадайте у крайнощі. Уникати будь-яких розмов про заощадження у присутності дитини не варто, однак говорити про них без упину теж не потрібно.
  3. Пояснюйте малечі все, що вона хоче знати про гроші. Погано, якщо дитина вважає, що вони з’являються просто з шухлядки.
  4. Розкажіть малюку про те, що кошти — ресурс, який закінчується, тому витрати потрібно вміти контролювати.
  5. Показуйте дітям, як ви організовуєте сімейний бюджет, та долучайте їх до планування.
  6. Поясніть малечі, що таке кишенькові гроші, та розкажіть, як можна планувати свої витрати. Малюк готовий аналізувати цю інформацію приблизно з 6 років.
  7. Грайте разом в економічні розвивальні ігри («Монополію», магазин, банк тощо). Розкажіть маляті детальніше про те, як працює банківська картка.

 

Найчастіші помилки у фінансовому вихованні

 

  • Не шантажуйте дитину коштами. Це може викликати занадто емоційне ставлення до фінансів у майбутньому. Часто люди із сумом згадують, як їх позбавляли кишенькових грошей через погані оцінки.
  • Не платіть дитині за успіхи у навчанні чи допомогу по дому — це її внесок у роботу сім’ї.

 

Фінансова грамотність в «Майстерні»

 

Розмовляючи про кошти з ровесниками, малюкам легше збагнути, що ставлення до грошей та планування фінансів у кожній сім’ї різне.

Уроки фінансової грамотності — частина дошкільної підготовки у «Майстерні знань». Заняття ми проводимо за програмою «Афлатот», затвердженою Міністерством освіти та науки України.

Під час уроків говоримо з малюками про гроші простими словами та використовуємо цікаві приклади, щоб наші вихованці краще розуміли, про що йде мова. Казки, навчальні ігри, вправи, — все це дозволяє дізнатися, що таке гроші та як ними розпоряджатися.

А ваші малюки знають, що таке фінанси, звідки беруться кошти та як можна заощаджувати? Якщо ні, то саме час починати цю важливу розмову.

Детальніше про курс дошкільної підготовки в «Майстерні знань» читайте на сайті: Дошкільна підготовка «Всезнайки»

Форма зв'язкуcaptcha