До всіх записів

Художній розвиток малюка: лайфхаки та правила

12 Вересня 2018

У дітей, які систематично малюють чи ліплять, розвивається дрібна моторика рук, увага, пам’ять, уява, терплячість, цілеспрямованість (наприклад, коли маля намагається завершити свій малюнок чи поробку). Уроки живопису для дітей вчать думати, аналізувати та вигадувати. Саме тому розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку є таким важливим.

 

 

3 кроки, щоб захопити дитину малюванням

 1. Спочатку малюку простіше малювати з натури: поставте перед ним його улюблену іграшку та попросіть намалювати її. Пізніше малюк зможе малювати з картинки, а згодом — і з власної уяви та пам’яті.І не лише прості предмети: розвиваючи свої вміння, дитина складатиме цілі сюжетні композиції на папері.
 2. Для творчості у малюка має бути окреме місце вдома. Облаштуйте затишний куточок, де дитині буде зручно малювати. Не забудьте про столик чи поличку для необхідних інструментів і матеріалів: олівців, фломастерів, фарб, пластиліну, паперу тощо. Нехай малюк сам обирає, що йому потрібно для малюнка. Можна поставити невеличкий мольберт (виготовлений власноруч або придбаний у спеціалізованій крамниці) та купити маляті берет, як у художників, — так дитина почуватиме себе справжнім митцем.
 3. Знайомте малюка з творчістю великих художників і витворами різних жанрів мистецтва, разом переглядайте альбоми з репродукціями відомих картин, відвідуйте виставки та музеї. Влаштовуйте експозиції дитячих малюнків удома. Придумайте разом з малям назву до кожного його малюнка, попросіть розповісти, про що малюнок. Увага та заслужена похвала є найкращою мотивацією для творчого розвитку дітей.

 

 

Уроки малювання для дітей: 5 простих правил

 • Не допомагайте малюку, якщо він сам про це не просить. Розвивайте у нього самостійність.
 • Не відривайте малюка від процесу малювання щохвилини, аби вказати йому на помилки. Малювання для дітей є творчим процесом, який дозволяє проявити фантазію.
 • Не сваріть малюка, якщо він розлив фарбу чи забруднився. Потерпіть творчий безлад і привчайте дитину до акуратності ненав’язливо.
 • Не змушуйте дитину малювати, якщо вона цього не хоче. Розвиток творчих здібностей дітей жодним чином не повинен бути примусовим.
 • Не критикуйте та не порівнюйте малюнків своєї дитини з малюнками інших дітей. Малюк почуватиме себе невпевнено та розчаровано, адже він старався, а його зусилля не оцінили.

 

 

Творчий розвиток дітей у «Майстерні знань»

Художній гурток у дитячому навчальному центрі «Майстерня знань» передбачає уроки малювання для дітей віком від 3 до 8 років. На заняттях наші вихованці:
 • вчаться живопису, малюючи аквареллю, гуашшю, акриловими фарбами;
 • вчаться графічному малюнку олівцями, пастеллю, тушшю, вугіллям;
 • вчаться робити аплікації, створюючи прикраси, елементи декору, поробки з паперу, тканини та інших матеріалів;
 • знайомляться з творчістю всесвітньовідомих художників.

 

 

Ми формуємо різні вікові групи в нашій творчій майстерні для дітей: проводимо заняття з малювання для дітей раннього віку (3-5 років) та старших (6-8 років). А ще влаштовуємо різноманітні майстер-класи для дітей та батьків. Ми дбаємо про розвиток творчих здібностей дошкільників, адже розуміємо, що він є не менш важливим, аніж загальний ранній розвиток дитини.

 

Вагаєтеся, в яку художню школу віддати своє маля? Відвідайте пробне заняття у «Майстерні знань» та переконайтеся, що вашому малюку буде комфортно розвиватися з нами! Записатися та переглянути детальну інформацію про художній гурток «Майстерні знань» можна тут: "Художній гурток"

Форма зв'язкуcaptcha