До всіх записів

Казка — найкращий психолог для дитини

16 Серпня 2019

 

Цікава історія — це світ, в якому малеча зможе дізнатися щось нове, усвідомити свої почуття стосовно тривожних ситуацій. Те, що їх переживають вигадані персонажі, полегшує завдання, дозволяє спокійно подумати над тим, як впоратися з проблемою.

Казкотерапія — чудовий метод психологічної роботи з дітьми, які переживають особистісні та поведінкові труднощі. Його суть у тому, щоб на прикладі пояснити малечі такі складні категорії, як «любов», «справедливість», «тривога», «смерть» тощо. Так дитині легше усвідомити ці ефемерні поняття та зрозуміти, як на них реагувати.

 

Коли категоричність стає корисною

 

Погодьтеся, у реальному житті поганий герой далеко не завжди стикається з наслідками своєї негативної поведінки. А от у казці це неминуче. Тож вчитися тому, що добро завжди перемагає, простіше під час занурення в казковий світ.

Терапевтична казка створена для того, щоб знайти індивідуальний підхід до дитини та її проблеми. Головний герой зазвичай схожий на малюка, має ті ж проблеми. Протягом історії він трансформується у кращого, сильнішого та впевненішого у собі. У фіналі персонаж досягає своєї мети завдяки власним зусиллям.

Казка доводить малечі: долати труднощі цілком реально, якщо добре подумати, як це зробити.

 

Не просто розвага: які проблеми долає казкотерапія

 

Використання фантастичної історії допомагає впоратися з нестабільними станами, невпевненістю у собі, тривожністю, відсутністю наполегливості та загалом позитивно впливає на розвиток дитини.

Найчастіше психологічні травми викликають почуття незавершеності. Малюк зупиняється перед тим, що його лякає, та не може спокійно рухатися далі.

З розвитком сюжету малеча навчається приймати себе та свої страхи, усвідомлює, що усі люди різні й це нормально.

Казкотерапія сприяє розвитку:

 

  • активності;
  • самостійності;
  • цілеспрямованості;
  • мовлення;
  • емоційного інтелекту.

 

 

Визначаємо, чи підходить казка

 

Аби зрозуміти, яка історія вам потрібна, подумайте, над якою проблемою слід попрацювати. Лише після цього можна створити чи обрати сюжет, в якому відтворюється проблема малюка. З вибором історії може допомогти і дитячий психолог.

 

Ви правильно обрали історію, якщо дитина:

 

  • просить прочитати її знову;
  • малює персонажів з улюбленої казки;
  • уявляє себе головним героєм;
  • під час гри згадує персонажів.

 

Як зробити, щоб казка спрацювала

 

Ефективність методу посилиться, якщо після завершення історії ви обговорите сюжет з дитиною. Чи сподобалися їй казка та головний герой? Як вчинила б малеча на його місці? Відповіді не менш важливі, ніж сам процес читання.

 

Терапевтичну казку слід використовувати через деякий час після травматичної події, щоб не посилювати й без того потужну тривогу малечі. Тільки через якийсь час дитина зможе поглянути на проблему відсторонено та спокійно.

 

На заняттях у «Майстерні знань» ми активно використовуємо казкотерапію. Вона є ідеальним методом для адаптації малечі до нового середовища та навчального процесу. Комбінуємо терапію казковою історією з розвивальними іграми, адже прагнемо зберігати зацікавленість малечі.

Придумати історію самотужки, обрати одну зі спеціальних збірок чи адаптувати відомий сюжет до проблеми дитини — варіантів безліч. Тож обираємо улюбленого героя для малечі та вперед!

Більше про навчальні курси в «Майстерні» читайте за посиланням: Навчання

 

Форма зв'язкуcaptcha