До всіх записів

Коли в малюка істерика: як реагувати

11 Липня 2019

Коли в малюка істерика: як реагувати

Мабуть, не існує батьків, які принаймні раз не стикалися з істерикою своєї дитини. Реагувати на ці крики спокійно — важко, але важливо. Адже агресія з боку батьків лише переконає малюка у тому, що він поганий, а крики й сльози — єдиний шанс на увагу.

Дитяча істерика з’являється через те, що малюк просто не знає, як впоратися зі своїми емоціями. Негайні бажання мають бути виконаними, а їх ще й частенько не вдається висловити словесно. Від такого безсилля найчастіше й виникає плач.

 

4 правила, які допоможуть заспокоїти малюка

 

Слід розуміти, що істерики — це важливий етап розвитку дитини. Завдяки таким зривам вона вчиться контролювати свої емоції. Саме тому необхідно правильно сприймати бурхливу поведінку.

  1. Обійміть дитину та дозвольте їй заспокоїтися. Обговорити ситуацію ви зможете згодом.
  2. Постарайтеся залишатися спокійними та не виходити з рівноваги. Малеча має бути впевненою у тому, що ви зможете впоратися з її емоціями. Якщо відчуваєте, що не впораєтеся самі — зверніться до дитячого психолога.
  3. Зберігайте стабільну стратегію. Якщо сьогодні 5 цукерок до сніданку не можна, то завтра відповідь має бути такою ж — «ні». Не змінюйте свої плани та стратегію виховання, адже цим ви просто заплутаєте малюка.
  4. Якщо дитині ніяк не вдається заспокоїтися, вмийте її або виведіть на свіже повітря. Розкажіть малечі про те, що ви її любите завжди. Навіть якщо вона поводиться погано.

 

Чому істерика буває корисною для дитини

 

  • Дитина має змогу вивільнити свій негатив. Під час плачу в малюка знижується рівень напруги, адже зі слізьми виходить гормон стресу — кортизол.
  • Після істерики малеча краще спатиме, адже її не турбуватимуть накопичені емоції.
  • Малюк відчуває себе в безпеці, якщо знає, що може довірити свої емоції близьким людям, і вони не відвернуться від нього.

 

Істерика через нудьгу: як із нею боротися

 

Часто дитина плаче, тому що їй просто нудно. Намагайтеся проводити з малюком якомога більше корисного часу. Не з гаджетами чи побутовими обов’язками, а за розвивальними іграми, прогулянками, розмовами чи читанням книжок. Корисним також буде спілкування малечі з ровесниками: так вона бачитиме, як поводяться у стресових ситуаціях її однолітки.

Приходьте разом з малечею до «Майстерні»! Ми пропонуємо дітям найкраще — пізнавальні уроки, творчий розвиток, заняття гімнастикою і танцями, вивчення англійської, читання казок, розвивальні ігри, різноманітні досліди та багато іншого. Наша ціль — максимально розкрити внутрішній потенціал малюка та допомогти йому пізнати світ.

 

Ознайомитися з нашими курсами, цінами та графіком занять можна на сайті: Ціни та графік

 

Форма зв'язкуcaptcha