До всіх записів

«Наука тітоньки Сови»: дві з половиною години самостійності

5 Лютого 2019

Авторка: Наталія Дмитрищак


Кожні мама й тато хочуть, щоб їхня дитина була найрозумніша, найкмітливіша, найуспішніша. Саме тому багато батьків приводять своїх малят в «Майстерню знань».


Як відбувається всебічний розвиток дитини в «Майстерні»  


У нашому навчальному центрі для малят віком від 3 до 5 років є комплекс занять «Наука тітоньки Сови». На уроках тітоньки Сови ми вчимо букви та цифри, вивчаємо правила поведінки та правила доброго тону.


Зазвичай заняття поділені на групи: «Уроки доброти», «Уроки обережності», «Уроки живої природи» тощо. Ранній розвиток дітей передбачає навчання в ігровій формі, а для більшого зацікавлення учнів я чергую різні види діяльності: роботу з картками, роздатковим матеріалом, кубиками, пластиліном чи фарбами, різні навчальні ігри. Сидіння за партою змінюється сидінням на подушечках.


Комплекс занять триває 2,5 год. Дітки з задоволенням ходять на заняття, а на перервах деякі малята навіть залишаються без батьків (їх забирають після останнього уроку). Маленькі учні освоюють навички спілкування в групі з однолітками, вчаться проводити час без батьків і знайомляться з дисципліною, що дуже допоможе, коли дитина піде до школи.

Привчаємо малюка до самостійності: 6 порад від психологів


В «Майстерні знань» дітки віком від 3 років залишаються на заняттях самі, таким чином привчаючись до самостійності.


Проте дуже часто малюки, котрі переступають поріг нашого навчального центру, бояться відпустити маму в коридор під час заняття, плачуть і вибігають з класу, коли мама виходить. І це не завжди пов’язано з тим, що дитина вперше потрапила в незнайоме для себе середовище. Бувають діти, які впродовж кількох місяців відвідують «Майстерню», а самостійно на занятті сидіти не хочуть.


У цій статті я зібрала поради психологів, які допоможуть дитині швидше адаптуватись.


  • Навчіть дитину відпускати маму, гратися самій іграшками

Звичайно, не у всіх є така можливість, але добре, якщо у дитини є регулярний досвід того, що мама відлучається на декілька годин, а малюк тим часом залишається з рідними. Тому спробуйте частіше залишати свого малюка з близькими.


  • Виконуйте обіцянки

Якщо ви пообіцяли малюкові прийти через 10 хв, то неодмінно дотримайте слова. В іншому випадку дитина почне переживати й наступного разу їй буде важче відпустити маму. Також важливо повідомляти дитині, що мама ненадовго вийде. Раптове зникнення мами може налякати дитину, що приведе до постійного страху бути залишеною.


  • Настанова

До того як прийти на заняття вперше, батьки повинні пояснити дітям, що таке дитячий заклад, які там правила, що цікавого є для малюка (все це можна дізнатися на сайті дитячого навчального центру). Найперше – батьківська настанова, а далі справа за педагогами.


  • Залишайте дитину поступово

Дуже важливим є навчити дитину не боятися залишатися одній. Але не слід залишати дитину саму з першого ж заняття. Найкраще почати з 5-10 хвилин та поступово збільшувати час. З часом дитина перестане помічати вашу відсутність і самостійно займатиметься в групках.


  • Нехай бере з собою іграшку з дому

Маючи при собі щось «домашнє», дитина буде почуватися спокійніше навіть без мами.


  • Спробуйте, щоб хтось інший відводив дитину

З’ясуйте, з ким із рідних дитині легше розлучатись; можливо, є сенс приводити дитину бабусі чи татові.


Легкість адаптації нерозривно пов’язана з поняттям «самостійності» дитини. Для того щоб розвинути в дитини цю самостійність, радьтеся з нею щодо питань, які безпосередньо її стосуються. Наприклад, вранці можна запитати, що вона хоче одягнути, і запропонувати 2-3 варіанти на вибір. Таким чином ви будете заохочувати малюка до формування власної думки, а також дасте йому відчути, що з ним рахуються і поважають. Це своєю чергою формуватиме незалежність і впевненість у собі.


Тож практикуйте ці правила, беріть з собою хороший настрій і приходьте разом з малюком у «Майстерню знань»!


Детальну інформацію про комплексний курс «Наука тітоньки Сови», зокрема графік занять і вартість, можна переглянути тут: Наука тітоньки Сови


Форма зв'язкуcaptcha