До всіх записів

Перший раз у перший клас: правила дошкільної підготовки дітей

1 Серпня 2018
Про дошкільну підготовку сказано багато, і факт залишається фактом: дитину можна і треба готувати до школи заздалегідь. Не тільки для того, щоб у свої 6 чи 7 років вона володіла необхідними базовими знаннями, а й щоб полегшити цей новий серйозний етап у її житті на психологічному рівні.

Не інтелектом одним: готуємо дитину «емоційно» та «соціально»

Уміти читати, писати, лічити — це важливі навички для розумового  розвитку дитини, але налагодити контакт з однолітками, адаптуватися до шкільного режиму та стати самостійною це їй навряд чи допоможе. Тому дошкільна підготовка дітей у межах родини не дає того ефекту, який має навчання дитини у спеціальних дошкільних закладах: малюк поступово пристосовується до нового оточення, інших дітей, вчиться комунікації та навчальному режиму. Перед дверима школи йому вже не страшно відпустити мамину чи татову руку.

Правильна дошкільна підготовка дітей передбачає всебічний розвиток дитини: засвоєння базового навчального матеріалу, виявлення творчих здібностей, вміння адаптуватися до соціуму, отримання навичок спілкування з однолітками та вчителями тощо.

У скільки років починати підготовку до школи?

Починати готувати дитя до школи бажано вже з 4-х років. Часто батьки вважають, що підготовку до першого класу можна пройти за кілька місяців до школи. Однак ефективна підготовка дітей до школи починається тоді, коли закінчується ранній розвиток, — уже з 3-4 років. Привчати маля до самостійності та дисципліни потрібно поступово і розвинути ці якості лише за 3-4 місяці дуже складно.

Якими мають бути підготовчі розвиваючі заняття для дітей?

Навчання для дітей дошкільного віку має бути дозованим, урізноманітненим та проводитися в ігровій формі.

Одне заняття може тривати не більше, як 20-30 хв, інакше малюк втратить інтерес, і його увага почне розсіюватися.

Уроки потрібно чергувати: повчили літери, потім взялися за цифри, а між цими заняттями можна малювати, ліпити чи співати разом. У перервах — обов'язковий фізичний розвиток і активний відпочинок.

Окрему увагу слід приділяти урокам англійської для дітей. Починати вчити англійську мову з малюком бажано якомога раніше, але не швидше, ніж він розумітиме елементарні речі рідною мовою та вмітиме викладати нею свої думки.

На що звернути увагу при виборі дошкільного закладу для малюка:
  1. Наявність ліцензії на освітню та розвивальну діяльність.
  2. Програма підготовки до школи, за якою проводяться заняття.
  3. Професіоналізм та досвідченість вчителів, які працюють в закладі.
  4. Наявність у закладу посібників та навчальних матеріалів (за їхньої відсутності доведеться купувати власні).
  5. Тривалість та інтенсивність занять (якщо відсутня «золота середина», то дошкільна підготовка стане для малюка стресом, в результаті якого він може зненавидіти навчальний процес ще до школи).
  6. Кількість дітей у групах. В маленьких групах вчитель має змогу приділити достатньо уваги кожній дитині.

«Майстерня знань» проводить курс дошкільної підготовки «Всезнайки». Програма, за якою ми викладаємо, розроблена на основі вступних тестів і завдань шкіл, ліцеїв і гімназій. Ми формуємо невеликі групи (до 8 осіб). Даємо необхідну базу знань, займаємося розвитком творчих здібностей дошкільників, проводимо заняття англійської для малюків. Після закінчення курсу ми видаємо Сертифікат про проходження дошкільної підготовки. Записати дитину або дізнатися більше про підготовку до школи в «Майстерні» можна тут: Дошкільна підготовка

Форма зв'язкуcaptcha