До всіх записів

Робота з дошкільнятами як світовий тренд

22 Жовтня 2019

Робота з дошкільнятами як світовий тренд

Престиж праці вихователів потроху зростає у всіх державах, і Україна тут не виключення. Це пов’язано з численними дослідженнями на тему раннього розвитку дитини. Зокрема, ширшим стає розуміння того, що мозок малюка у віці 1,5-3 років формується на 70-80 %, а отже потрібно чимало уваги приділяти малечі саме у цей період.

 

Запит на молодих, активних та освічених

 

Оскільки далеко не всі батьки можуть дозволити собі залишатися з дитиною вдома протягом дня і займатися її вихованням, виникає потреба знайти дитячий садок. Але не такий, де за малечею лише доглядатимуть, а такий, у якому приділятимуть достатньо часу розвитку й навчанню.

 

Відтак приватні заклади дошкільної освіти «полюють» на молодих вихователів, готових застосовувати у своїй роботі новітні практики, поповнювати знання і змінювати курс роботи відповідно до запитів часу і побажань батьків.

 

І з цим є проблема. За словами міністерки освіти Ганни Новосад, необхідно працювати з вихователями, адже із закладів педагогічної освіти вони виходять не з тими компетентностями, які необхідні для роботи із сучасними дітьми.

 

Обовязкові компетентності сучасного вихователя

 

Вихователь сьогодні повинен:

  1. Бути інноваційним — відкритим до нових ідей, впровадження змін у середовищі, в якому працює.
  2. Володіти інформаційно-комунікаційними компетентностями — розумітися на цифровій грамотності й бути здатним передати ці знання малечі.
  3. Володіти культурними компетентностями — організовувати чи бути залученим до різних видів мистецької діяльності.
  4. Бути підприємливим та фінансово грамотним — розуміти цінність грошей, роботи, вміти грамотно планувати свої справи та ін.

 

Всього цього можна навчитися, навіть якщо ваша профільна освіта не передбачала подібних моментів або ви не відчуваєте себе достатньо впевнено у власних вміннях.

 

Наприклад, курси педагогіки від «Майстерні знань» — хороша можливість дізнатися про:

 

  • особливості роботи з дітьми дошкільного віку;
  • сучасні педагогічні методики, арт-терапію, казкотерапію та ін.;
  • підготовку дітей до НУШ;
  • створення ефективної авторської програми занять;
  • пошук роботи та відкриття власної справи тощо.

 

Практичний курс з основ дошкільної педагогіки та раннього розвитку «Майстерня педагогіки» — це інтерактивні лекції, практична робота з дітьми, авторські методичні матеріали та захист власного проєкту, який стане у пригоді в подальшій роботі з дошкільнятами.

 

Тривалість курсу — 6 тижнів. Після закінчення випускники отримують дипломи на основі захисту проєкту та проходження практики.

 

Записатися та дізнатися більше про програму, графік і вартість курсів можна на сайті: Майстерня педагогіки

Форма зв'язкуcaptcha