До всіх записів

Як виховати особистість, а не просто хлопчика чи дівчинку

7 Травня 2019

Як виховати особистість, а не просто хлопчика чи дівчинку

Навіть новонароджена дитина візуально розрізняє чоловіків і жінок. Однак у цьому віці вона не розуміє, що їх розділяють ще й соціально, за певним набором рис (мужність, витривалість, здібності). Попри те, що жодної необхідності у такому розподілі вже давно немає, він продовжує існувати.

Приналежність до своєї статі малюк усвідомлює вже у 2-3 роки. Це обов’язковий етап раннього розвитку дитини. Але найчастіше малеча пізнає не факти, а стереотипи, скопійовані у дорослих: «хлопчики не плачуть», «дівчатка не брудняться» тощо.

 

Чому сексизм у вихованні — проблема

 

Дитина, якій змалечку нав’язують певний тип поведінки, звикає до нього та намагається йому відповідати. Так виростають чоловіки, які соромляться висловлювати свої почуття, та жінки, які не уявляють себе поза роллю берегині сімейного вогнища.

Від того, чого навчають малюка у ранньому дитинстві, залежить, яким він бачитиме світ. Залежить і те, як він реагуватиме на життєві труднощі та чи зможе впоратися з ними. А для того, щоб зробити це добре, краще вміти все.

 

Що робити батькам?

 

  1. Грайтеся разом. Проговорюйте проблемні ситуації, пов’язані з упередженнями, які вам зустрічалися. Організовуйте дитячі ігри, в яких братимуть участь і хлопчики, і дівчатка.
  2. Говоріть про стереотипи. Коли ви бачите прояв нерівноправності статей у мультфільмі, книжці чи грі, обговоріть це з малечею. Поцікавтесь її думкою щодо цієї ситуації.
  3. Звертайте увагу на атмосферу в домі. Не розділяйте домашні справи за статевою приналежністю, вчіть малюка, що корисно знати й уміти все.
  4. «Ні» блакитно-рожевій політиці. Не потрібно купувати дітям лише «типові» дівчачі чи хлопчачі іграшки, одяг, приладдя. Підтримуйте малюків у їхніх вподобаннях, нічого не нав’язуючи.
  5. Поговоріть з вихователем, якщо ви помітили, що він заохочує розподіл дітей за статями. Поясніть йому, що не варто розвивати гендерні стереотипи у малечі.

 

Педагоги «Майстерні знань» знають: всебічний розвиток дитини — найкращий спосіб виховати цілісну особистість. Щоби кожна дитина знайшла собі заняття до вподоби, ми урізноманітнюємо заняття за допомогою навчання в ігровій формі, розвивальних ігор, розвитку творчих здібностей дітей тощо.

Саме тому для дітей 3-5 років ми створили комплексну навчальну програму «Наука тітоньки Сови». Програма складається з 4 видів занять:

 

  • «Мудра казка тітоньки Сови» — це перегляд 10-хвилинного повчального мультфільму від тітоньки Сови;
  • пізнавальний розвиток малюка;
  • англійська мова для дітей;
  • ритміка, музичне виховання, робота з логопедом — ці заняття чергуються між собою.

 

Ви ще не з нами? Спробуйте! Пробне заняття безкоштовне. Більше про курс читайте на сайті: «Наука тітоньки Сови»

Форма зв'язкуcaptcha